201707.12
0

5 טיפים לגירושים בכבוד

חיי נישואים יכולים להיות מספקים במיוחד; במהלך השנים הללו אנו חולקים את ביתנו, מחשבותינו ורגשותינו עם אדם שלומד להכיר אותנו יותר טוב מכולם. למרבה הצער, בעוד שזוגות מסוימים משגשגים יחדיו בחיי הנישואים, חלק מתרחקים זה מזו עד שבנקודה מסוימת הם מחליטים על גירושים.

מצבים כאלו אינם קלים עבור אף אחד, אך כיום לא צריך לעבור אותם לבד, או לקבל את כורח המציאות שהם יהיו בלתי נסבלים. כיום ניתן להתגרש בכבוד, לשמור על יחסים ידידותיים ולסיים את הנישואים בנימה חיובית על מנת ששני הצדדים ומשפחותיהם יוכלו לעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר. על מנת שניתן יהיה לעשות זאת, חשוב לזכור מספר חוקי יסוד, להפנים אותם וליישמם אם אתם נמצאים בעיצומו של הליך גירושים.

טיפים לגירושים בכבוד – כך תעברו את התקופה בשלום

גירושים אינם קלים לאף אחד, אך אין זה אומר שלא ניתן לצלוח אותם בצורה טובה ובלי נזק לצדדים. כדי שניתן יהיה לסיים את הנישואים בצורה מכובדת, מומלץ ליישם את הטיפים הבאים בכל עת:

  1. רסנו את עצמכם: בעת גירושים עלולה להתרחש סערת רגשות משני הצדדים שמובילה למשברים. במקרים כאלו חשוב שתדעו כיצד לשלוט בעצמכם ולא להגיד או לעשות משהו שרק יזיק לכם בהמשך. על מנת שזה יקרה, מומלץ ללכת לטיפול, קבוצת תמיכה או לעסוק בכל פעילות מרגיעה במהלך היום יום, ובייחוד בימים בהם אתם צריכים לפגוש את בן/בת זוגכם.
  2. פנו למגשר מנוסה: כל תלמיד תואר ראשון למשפטים יגיד לכם שניתן לפתור בעיות רבות מחוץ לכתלי בית המשפט, ובמקרה של גירושים, מדובר על גישור. בהליכי גישור, אתם ובני זוגכם הולכים לאיש מקצוע שיוכל לסייע לכם בכל הנוגע לסיום ההליכים, החל מחלוקת רכוש ועד הסכמי משמורת. באופן הזה יהיה לכם צד שלישי שידע מה צריך לעשות כדי לסיים את הגירושים בצורה מכובדת, נעימה והוגנת עבור שני הצדדים.
  3. שמרו על קו אחיד: פנייה לבקשה עבור הליכים משפטיים על דברים סתמיים עלולה לגרור את הגירושים לאורך זמן, לגרום להוצאות מיותרות ולמתחים בין בני זוגכם. אם אתם מוצאים את עצמכם הולכים בכל זאת לבית משפט, היו ענייניים והגישו בקשות רק להליכים הכרחיים וחשובים, ולא מי ישמור על צלחות הפורצלן.
  4. חפשו אוזן קשבת: עברתם יחד תואר ראשון, גרתם יחדיו, הבאתם ילדים והנה – הגעתם לסוף הדרך. סיום של נישואים יכול להיות מטלטל למדי, ולכן חשוב שתהיה לכם מערכת תמיכה בדמות בני משפחה וחברים עליהם תוכלו להישען. אל תשמרו דברים בבטן, והשתדלו לאוורר את הרגשות שלכם במידת הצורך כדי לסיים את הדברים בנועם.
  5. אל תשכחו את בני הזוג: כמו שאתם מרגישים שהגירושים קשים לכם, זכרו שבני זוגכם מרגישים אותו דבר, גם אם זה לא תמיד נראה כך. השתדלו לראות בהם את אותם הדברים שחיברו אתכם יחד מלכתחילה, וזכרו את הדרך המשותפת שעברתם. באופן הזה תוכלו להזדהות עמם ולהיות נינוחים ורגועים יותר, מה שיתרום לאווירה מכבדת ומכובדת עבור כל הצדדים.

גירושים הם לא עניין של מה בכך, וניתן לעבור אותם בשלום אם שומרים על כבוד והבנה הדדיים. עשו זאת בעזרת הטיפים מעלה, ותוכלו לשמור על תא משפחתי אמנם לא שגרתי, אך כזה שמשגשג למרות הקשיים וטלטלת הגירושים.