202002.18
0

מתגרשים? זה הזמן לחלק נכון את הרכוש

לצערנו, הסטטיסטיקה מראה כי אחד מתוך 3 זוגות נשואים, יתגרשו. במדינות המערב, רבים בוחרים לקבל את חייהם בחזרה או להטיב עם איכות החיים שלהם על ידי פרידה מבני הזוג. פרידה כזאת קורית בדרך כלל בשל מריבות בלתי פוסקות, חוסר עניין בחיי הנישואין, הזנחה של בני הזוג, בעיות כלכליות ושאר גורמים אנושיים ומוכרים. אם החלטתם שאתם רוצים להתגרש, רצוי לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר, בעיקר בנוגע לחלוקה של רכוש וקבלת משמורת על ילדים.

אז כיצד מתגרשים נכון?

לפני הכול מומלץ תמיד לנסות לקיים את ההליך מול בן או בת הזוג בצורה הכי שפויה וחברית שיכולה להיות. זה נכון, אם אתם מתגרשים כנראה שלא הסתדרתם טוב או הסכמתם על כול דבר במהלך הנישואין – אבל לעיתים דווקא בזמן הפרידה הרוחות נגרעות ואפשר למתן את הדברים. בכול מקרה, אם אינכם מצליחים להסתדר עם בני הזוג, או שיש רכוש שצריך לחלק: חשוב לבחור עורך דין גירושין, שיהיה גם עורך דין צוואות (למען הסדרת נושאים של רכוש) וכזה שמבין בכול התחומים של הדרושים לניהול נכון של הליך גירושים, אותם נפרט כעת.

באיזה תחומים צריך לעסוק עורך דין גירושים?

כאשר אתם בוחרים עורך דין שימו לב כי הוא מומחה במגוון נושאים, כמו קבלת גט וענייני רכוש, וודאו כי הוא בקיא בתחום הרווחה והמשפחה, וודאו כי הוא יכול להוציא כתובה לפועל, כי הוא מומחה בענייני מזונות, שיש לו ניסיון בערכות המשפטיות של בתי דין לענייני משפחה, כי הוא מתמצא באופן של חלוקת רכוש, ושימו לב שהוא יכול לעזור לכם לזרז הליכים בבית המשפט או מול בית הדין הרבני.

בחירת עורך דין מקצועי

לאחר שבחרתם משרד עו"ד שעוסק בענייני גירושין, חשוב לבחון את המשפטנים שיתנו לכם שירות. וודאו כי עורך הדין חבר בלשכת עורכי הדין, וכי יש לו תואר ראשון במשפטים. חשוב לבחון את הניסיון של עורך הדין כמו גם את ההצלחות שלו בתיקים שניהל עבור אנשים שחוו גירושין. חשוב כי משפטן זה יספק לכם פתרונות בכול סיטואציה ויוכל אפילו לגשר בינכם לבין בת או בן הזוג כדי שהגירושין יתנהלו באופן קצר, יעיל ונכון.

כיצד מפרקים את החבילה ללא פגיעה בילדים?

לצעירנו, כאשר הורים מתגרשים, לרוב תהיה פגיעה רגשית מידית בילדים, בעיקר משום שמדובר בפירוק התא המשפחתי. לכן, גם אם תבצעו את המהלך הצורה הכי עדינה שאפשר- עדיין יהיה צורך בתמיכה רגשית מקצועית עבור הילדים. עם זאת, בטווח האורך יוכלו הילדים להבין את הסיבה לפרידה תוך שהם יבינו כי פרידה הייתה הפתרון הטוב ביותר למצב הרע בבית. ובכול זאת יש ללוות אותם, לתת לגיטימציה לרגשות שלהם, להיות קשובים ולהסתדר אחד עם השני – למען גירושין שישמרו בכול זאת על אחדות המשפחה.