202002.18
0

התגרשתם עקב מצב כלכלי קשה? אתם לא לבד…

למרבה הצער, גם סיפורי האהבה הגדולים והדביקים ביותר עלולים להסתיים בכי רע, בעיקר עקב מצב כלכלי שאינו יציב. בני זוג שנוטים לסבול מקשיים כלכליים/ מי שמוצא עצמו מובטל/מי שמנהל מחלוקות יום יומיות בנושא כלכלת המשפחה ומחסור בכסף, תנאים, רכשו או בטחון – ימצא עצמו לאט לאט מאבד את הקשר הזוגי הטוב ואף פונה אל בן או בת הזוג כאויב.

ובכול זאת חשוב לדעת כי מצב כלכלי קשה יכול להגרם בשל ניהול לא נכון, אבל גם בשל הקושי לחיות במדינה שבה יוקר המחייה מעיק ולא הגיוני, לעומת ממוצע משכורות נמוך ביחס ליוקר. גם פיטורין ממקום עבודה יכולים לפגום בהרמוניה הכללית והמשפחתית. אם נתקלתם בעוולה שנגרמה לכם במקום העבודה, חשוב לפנות אל עורך דין דיני עבודה כדי להתייעץ ולבדוק כיצד אתם ממצים את הזכויות שלכם.

אבל כיצד אפשר להתגרש נכון?

מי שחווה תהליך גירושים – שקורה בעיקר בשל מצב כלכלי קשה – חשוב שיעצור לרגע וינסה לבחון את האופציות שעומדות מולו:

בדקו כמה יעלה לכם "התענוג" – גירושין שמלווים בעו"ד יעלו כסף רב בשל שירותים שמקנה עורך הדין. לכן יש למצוא עורך דין גירושין שמספק מחיר נוח וגם יכול לסייע לכם למצוא פתרונות לתהליך נכון, או אפילו לגשר בינכם לבין בני הזוג מהם אתם מתגרשים.

חלוקת רכוש – במידה ועדיין קיים רכוש כמו נכס נדל"ן, רכב משפחתי או רכב עבודה, בית עסק או כל רכוש אחר, יש לפנות לעורך דין מומחה לחלוקת רכוש.

חלוקת משמורת – מרבית הזוגות בישראל מגדלים ילדים או מקיימים משק בית משותף. במקרים בהם יש מחלוקת בנושא המשמורת על הילדים, חשוב לבחור עורך דין שיכול לסייע לכם בחלוקת משמורת ולהתמקד בזמן הייעוץ בנושאים שבוערים לכם – בכך תוכלו לחסוך כסף בתשלום על שעות יעוץ מיותרות.

תביעות ירושה – ישנם מקרים בהם בני זוג מתגרשים לאחר שנים רבות של נישואין. בכך ישנו אחוז לא קטן של זוגות שנפרדים לקראת גיל הפרישה. במקרים כאלה חשוב להבין  כיצד נוהגים בעת קבלת ירושה, שכן ייתכן שאחד מבני הזוג (זה שלא קיבל את הירושה) פעל במשך כל חייו להחזיק את המשק הביתי, לפרנס לממן כמעט כול הוצאה. לכן חשוב לבדוק עם איש מקצוע כיצד מתחלקת ירושה לאחר גירושין.

ומה לגבי שלום בית?

בלא מעט ממקרי הגירושין, מתייחסת הרבנות הישראל לנושא הכלכלי כדבר שניתן לפתור, לכן הם ימליצו על שלום בית. במקרה כזה שבו שלום הבית לא מתרח, וגילתם כי אתם מסורבי גט – חשוב להתייעץ עם עורך דין מיומן שיעזור לכם לסיים את התהליך כמה שיותר מהר.

לעומת זאת, אם יש עדיין אהבה בקשר, משיכה הדדית ורצון – אפשר לנסות בכול זאת לגשר על הפערים ולצאת יחד לדרך כלכלית חדשה על ידי חסכון בהוצאות, חיפוש מקורות פרנסה ראויים וניהול כלכה באופן נכון.